Video: Baričák mal v Hnúšti úspech

Spisovateľ Pavel “Hirax” Baričák mal 15. januára čítačku v Reštaurácii Kocka v Hnúšti. Prinášame vám videozáznam z akcie.

hiraxPaľko mal 15. januára dve čítačky v Revúcej, odkiaľ jeho kroky smerovali priamo do Reštaurácie Kocka v Hnúšti, kde ho o 20:00 čakalo takmer sedem desiatok hostí. Akciu zorganizoval mestský poslanec Roman Lebeda a čítačka bola otvorená širokej verejnosti za symbolické vstupné – jeden úsmev.

Hiraxova charizma spolu so skvelou energiou hostí vytvorila príjemnú atmosféru, vďaka ktorej sa väčšine prítomných nechcelo skončiť aj napriek pokročilej večernej hodine. Hovorilo sa o knihe Šlabikár šťastia a cestopise Ekvádor. Večer spestrilo aj premietanie fotiek z ekvádorskej krajiny ochutené o zaujímavé a vtipné príhody. Nešlo o klasickú čítačku, pri ktorej spisovateľ číta z knihy. Šlo skôr o spoločný dialóg, do ktorého sa zapájali všetci prítomní a vytvoril sa tak obohacujúci rozhovor pre obe strany.

Hovorilo sa aj o novej knihe Reštart Hnúšťana Mateja Kubaliaka, ktorý svoje knihy vydáva pod pseudonymom Prema Leo. Nakoniec si mohli záujemcovia kúpiť knižky a bola aj autogramiáda.

Komentáre sú uzavreté.