Nový nápad mal úspech – nočné bežecké preteky

81 pretekárov z 24 rôznych miest a obcí absolvovalo prvý nočn pretek v Hnúšti, ktorý sme organizovali s občianskym združením Horná Rimava.

V sobotu, 29. augusta sa v Hnúšti konali naraz dve veľké podujatia – nultý ročník nočných bežeckých pretekov, o ktorých si viac môžete prečíťať v tomto článku a koncert hudobných skupín, ktoré zaujali najmä fanúšikov country, punku a rocku, ale aj slovenskej a českej populárnej hudby.

Ako prví sa o 18:00 na pódiu predstavili sympatickí Košičania zo skupiny Oregon, ktorí zahrali to najlepšie od bratov Nedvědovcov a slovenskej a českej country. Počas ich vystúpenia si mohli všetci, ktorí prišli skôr, vyskúšať zadarmo si zastrieľať na terče z paintballových zbraní. O 20:00 vystriedal skupinu Oregon detský spevácky zbor z Hnúšte.

Po bežeckých pretekoch a vyhlásení víťazov sa na pódiu predstavila bratislavská skupina Zóna A, ktorá po 30-rokoch fungovania po prvý krát koncertovala v Hnúšti. Dnes už punkoví 50-tnici, ktorí prežili komunistickú cenzúru i vlnu televíznej slávy po páde totality, zabávali dav, ktorý sa rozrástol na približne 400 ľudí novšími piesňami ako Možno, Lucia, Nádherná zákerná, Nebuď hlúpa, či staršími ako Kde ste boli, Je to zlé, alebo Móda je už iná. Záver večera patril rockerom so skupiny Vestis, ktorí predviedli hudobnú smršť piesní českej skupiny Kabát.

Komentáre sú uzavreté.