Noviny zadarmo do schránok občanov Hnúšte

V mesiaci júl som informoval občanov mesta o svojich aktivitách prostredníctvom novín, ktoré som financoval z príjmu poslanca mesta za niekoľko mesiacov. Príjem za zasadnutie (raz mesačne) je 44 eur.

V novinách som informoval o časti mojich poslaneckých aktivít za uplynulé obdobie a poďakoval všetkým priateľom a občanom, ktorí mojej práci poslanca vyjadrujú podporu a pomáhajú mi, informujú ma o problémoch a dávajú mi podnety na zlepšenie a skrášlenie nášho mesta. Aby som motivoval aj ďalších, rozhodol som sa každý podnet zaradiť do žrebovania o peknú stolovú hru o našom regióne. Viac informácií nájdete aj na tomto webe v časti súťaž.

Nechcel som noviny vydávať až na jeseň – mesiac pred ďalšími voľbami. Áno, aj tieto noviny sú už – dá sa povedať – „predvolebné“, pretože obsahujú časť vecí, ktoré sa mi v mestskej politike podarilo presadiť. Občania ich dostali už v júli, pretože nechcem byť súčasťou kandidátov, ktorí sa objavia mesiac pred voľbami. Poctivo som pracoval celé štyri roky a preto by som bol nerád, aby moja práca zanikla medzi desiatkami letáčikov s nereálnymi predvolebnými sľubmi.

Noviny som vydal z vlastnej iniciatívy. Peniaze, ktoré ako poslanec mesta zarobím, smerujú aj takýmto spôsobom k občanom – aby sa naši ľudia dozvedeli, čo zaujímavé sa v meste udialo a čo pripravujeme. Aby ste si mohli urobiť vlastný úsudok, či bol hlas tých občanov, ktorí v roku 2010 zakrúžkovali moje meno, využitý správne.

Noviny distribuujem s priateľmi postupne a snažíme sa pokryť čo najväčšiu časť mesta. Ak sa do Vašej schránky náhodou nedostali, dostanete ich zadarmo pri pokladni v predajni Libra v Hnúšti. Noviny si môžete pozrieť v elektronickej podobe kliknutím sem. Verím, že Vás informácie v nich potešia, pretože za uplynulé štyri roky sa naše mesto, aj napriek niektorým drobným chybám, hýbalo dobrým smerom. Nie je to moja zásluha, ale som vďačný, že som mohol priložiť ruku k dielu a popri primátorovi, poslancoch a zamestnancoch mesta a mestských organizácií, som mohol prispieť svojou činnosťou k tomu, aby sa Hnúšťa rozvíjala ďalej.

Veľmi pekne ešte raz ďakujem za prejavenú dôveru a prajem vám krásne leto. Možno sa stretneme na čoraz krajšom a čistom mestskom kúpalisku, bezpečných detských ihriskách a častejších kultúrnych podujatiach. To sú reálne veci, ktoré sa pri hospodárnom nakladaní s peniazmi podarilo vytvoriť, aby naše mesto bolo krajším. Ešte raz krásne leto,

Roman Lebeda

Komentáre sú uzavreté.