Neprispôsobivých občanov už bývať do centra nepustíme

Občania ulice Š.M. Daxnera sa obávajú príchodu asociálnych občanov do sociálnych bytov, ktoré v budove bývalého internátu plánuje vybudovať súkromná firma.

Nedávno ponúkol vlastník objektu bývalého internátu na ulici Š.M.Daxnera mestu, že zrekoštruuje chátrajúci objekt a vytvorí v ňom približne 50 bytových jednotiek, klasifikovaných ako sociálne byty. Mesto by následne mohlo bytovku odkúpiť a prenajímať byty ako mestské.

Treba zdôrazniť, že len v roku 2012 sa nám z tejto lokality podarilo vysťahovať neprispôsobivých občanov obývajúcich na čierno budovu na Školskej 144. Kvalita bývania sa zvýšila a určite budem proti tomu, aby sa znížila opätovným prenájmom bytov občanom, ktorí sa nevedia prispôsobiť slušne žijúcim občanom.

Byty v Hnúšti sú relatívne lacné a aj cena prenájmu bytov je často iba na hranici nákladov. Preto je mesto aj napriek záujmu mať pre mladé rodiny ponuku nových nájomných bytov veľmi opatrné. Primátor mesta Michal Bagačka navrhol, aby bola vykonaná anketa, či by bol záujem o prenájom takýchto bytov aj u mladých rodín z Hnúšte.

Po ukončení ankety sa bude rozhodovať o ďalšom osude budovy. Ako som už napísal, sťahovanie asociálnych živlov do mestských bytov a centra mesta je neprípustné.

Komentáre sú uzavreté.