2% z daní pre RZ pri Gymnáziu Mateja Hrebendu

2% zo svojich daní som sa tento rok rozhodol venovať Rodičovskému združeniu pri Gymnáziu Mateja Hrebendu v Hnúšti. V minulom roku som ich venoval Dennému detskému stacionáru – DeDeSo.

Na Gymnáziu v Hnúšti som prežil azda najkrajších, bezstarostných 8 rokov – boli sme prví „osemroční“ prváci. Počas môjho štúdia dostalo gymnázium meno Gymnázium Mateja Hrebendu a starého pána riaditeľa Zambora vystriedala pani riaditeľka Féderová. Napriek tomu, že som bol lídrom neposedných študentov, ktorí stále vymýšľali nejakú lotrovinu, mal som s ňou vynikajúci vzťah a vždy som oceňoval jej spravodlivý prístup. Dodnes, aj keď už sedíme oproti seba na mestskom zastupiteľstve, je pre mňa p. riaditeľka Féderová rešpektovanou autoritou.

V čase svojho pôsobenia na VÚC som aktívne loboval za vyčlenenie peňazí na rekonštrukciu budovy Gymnázia M. Hrebendu, novej palubovky v telocvični, či novej počítačovej učebne. V roku 2010 som ako poradca europoslankyne inicioval jej prednášku na gymnáziu. Vďaka tomu mohli dve študentky navštíviť Brusel a vidieť, ako funguje Európska únia.

Na svoju strednú školu som nezabudol a rád jej budem pomáhať vždy, keď na to bude priestor.

Gymnazium

Komentáre sú uzavreté.